Podpory pod kasety

Podpory pod kasety szkółkarskie

Podpory pod kasety szkółkarskie przeznaczone są głównie do stosowania w szkółkarstwie i służą do umieszczania na nich kaset szkółkarskich z sadzonkami w tunelach ogrodniczych, szklarniach oraz w szkółkarstwie polowym. 

podpory pod kasety szkółkarskie
podpory pod kasety szkółkarskie
Podpory produkujemy w dwóch typach:
podpora wysoka do kaset szkółkarskich
Podpora wysoka

Podpory wysokie podnoszą kasety na wysokość 16 cm nad podłożem, co zapewnia swobodny ruch powietrza we wszystkich kierunkach, niezbędny dla ususzenia przerastających korzeni

podpora niska do kaset szkółkarskich marbet green
Podpora niska

Podpory niskie podnoszą kasety na wysokość 9 cm nad podłożem i przeznaczone są głównie do współpracy ze stałymi podkładami poprzecznymi (np. betonowymi), przez co również zapewniają swobodny ruch powietrza we wszystkich kierunkach. Mogą być stosowane bezpośrednio na podłożu w przypadku wąskich i oddalonych od siebie rzędów upraw. Podpory niskie są poręczniejsze w transporcie i składowaniu.

Podpory posiadają następujące parametry:

 Typ   podpory

Długość podpory [mm]

Wysokość podpory
[mm]

Szerokość podpory
[mm]

Gęstość pozorna
[kg/m3]

Naprężenia zginające(*)
[kPa]

Podpora wysoka

1240±2

160±2

82±3

50±5%

420

Podpora niska

1240±2

90±2

82±3

50±5%

420

Oba typy podpór zapewniają standardowo podparcie dla 8 kaset, po 4 z każdej strony, mogą także zapewnić podniesienie innych typów kaset, np. z PCV.  Oferujemy również gotowe zestawy fabrycznie łączone taśmami składające się z 21 podpór wysokich lub niskich zapewniających podparcie dla 80 kaset (rozwiązanie ułatwiające rozkładanie podpór).

Porozmawiaj
z ekspertem

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszej ofercie? Masz pytania o konkretny produkt?